Typy systemów alarmowych


Alarmy maja funkcję informującą. Powiadomią nas kiedy w obszarze działania alarmu dojdzie do niecodziennego zdarzenia. Zapewnią nam komfort i poczucie bezpieczeństwa. Jeśli boimy się włamania, niespodziewanego pożaru czy napaści, dobrym pomysłem będzie zainstalowanie odpowiednio dobranego systemu alarmowego.

Systemy alarmowe możemy podzielić poprzez wzgląd na rodzaj niebezpieczeństwa, przed którym mają ostrzegać i chronić. Wyróżniamy: systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy sygnalizacji pożaru, systemy telewizji użytkowej, systemy ochrony peryferyjnej.

alarmy Poznań możemy podzielić równie ze względu na typ obiektu, który mają chronić. Tutaj występuje podział na klasy od SA1 do SA4. Klasa oznaczona cyfrą jeden reprezentuje alarmy, które montuje się w budynkach o małym zagrożeniu. Takie obiekty to na przykład domy jednorodzinne i mieszkania. Klasa o numerze 4 montowana jest w budynkach o bardzo dużym ryzyku niechcianego zdarzenia. Do takich obiektów zaliczamy placówki dyplomatyczne, mennice, banki, skarbce banków, wytwórnie papierów wartościowych. Istnieje też podział poprzez wzgląd na urządzenia montowane w alarmie. Oznaczamy je literami A, B, C oraz S dla specjalnych urządzeń kontrolujących.