Czy mikrodermabrazja jest dla każdego?


Zabiegi medycyny estetycznej działają znacznie lepiej od typowo domowych zabiegów. Mając do dyspozycji wyłącznie zwykłe drogeryjne kosmetyki, wiedzę pozyskaną z Internetu i własne ręce, nie da się osiągnąć jakichś niesamowitych efektów, a każdy chce przecież do nich dążyć. Z tego właśnie względu od czasu do czasu warto zafundować sobie wizytę w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, by to właśnie w nim zdecydować się na specjalne zabiegi kosmetologiczne, które naprawdę zmieniają wygląd. Czy jednak każdemu będzie dane to zrobić? Niestety – nie do końca. Teoretycznie taką mikrodermabrazję można przeprowadzać niemalże na każdym typie skóry, jednakże jak się okazuje, dla niektórych osób jest ona niewskazana i dziś właśnie o tych przypadkach co nieco sobie powiemy.

Niektóre odmiany mikrodermabrazji, a zwłaszcza mikrodermabrazja diamentowa oraz mikrodermabrazja wodna, cechują się wysoką łagodnością w działaniu, tak więc teoretycznie nie powinny wywoływać większych skutków ubocznych. Nie zawsze tak jednak jest. Nawet tych odmian mikrodermabrazji nie należy bowiem przeprowadzać w momencie, gdy na skórze pacjenta występują jakiekolwiek niezaleczone stany zapalne (również i te związane z rozwijającym się trądzikiem) albo gdy pacjent choruje aktualnie na pewne poważniejsze dolegliwości skórne, takie jak nowotwór skóry czy po prostu łuszczyca bądź egzema. Podczas wykonywania mikrodermabrazji lekarz musi uważać na to, aby nie naruszyć żadnych znamion. Niektóre zabiegi upiększające mogą być wykonywane nawet na skórze, na której występuje spora ilość różnych wykwitów czy brodawek, jednakże takie znamiona należy wcześniej dobrze zabezpieczyć, by nawet w minimalnym stopniu nie zostały one złuszczone.

Tak naprawdę są to główne przeciwwskazania, z którymi każdy pacjent zostaje zapoznany już na pierwszej swojej wizycie. Warto też wspomnieć, że niektóre zabiegi medycyny estetycznej powinny być wykonywane w określonych momentach w roku i podobnie jest z mikrodermabrazją. Mocniejszego oczyszczania twarzy lepiej unikać zimą. O tej porze roku skóra naturalnie jest bowiem bardziej podatna na uszkodzenia.

Powiększanie ust: https://izabelacytrowska.pl/zabiegi/modelowanie-ust-poznan/